Terapia małżeńska – na kłopoty w związku

Jeśli pilnie szukasz specjalistów wykwalifikowanych w zakresie terapii małżeńskiej UK, wejdź na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przeżywać najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach okaże się pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać trudności mające związek z niewiernością jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać problemy i scementować związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, aby bardzo dobrze pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez problemu można spotkać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi problemami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339