zabiegi amd, laser 2rt kraków, leczenie plamki żółtej

Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie obniża jakość widzenia. Dzisiaj kliniki okulistyczne oferują nowoczesne metody leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnej wygody życia.

Uzależnienie od tytoniu i pozostałe potencjalne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wadą, która przejawia się poprzez zniekształcenie obrazu i utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. AMD dotyka przeważnie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został wciąż w pełni poznany. Zakłada się jednak, iż powodem AMD może być niewłaściwy tryb życia – jak np. otyłość, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV bądź palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne oraz inne choroby współistniejące, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wypracowała jednak techniki, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bezpieczny?

Laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej i zarazem nie narusza receptorów siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna co sprawia, iż może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie albo potencjalną utratę wzroku. Metoda laserowa aktywuje komórki do regeneracji oraz ogranicza procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera nanosekundowego trwa tylko parę minut, a przed przystąpieniem do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]