Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne? Skieruj się tu

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: skręcenia stawów, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu haluksów, lumbago, dyskopatii szyjnej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]