Presbiopia – można ją wyleczyć

Więcej na temat leczenia starczowzroczności Kraków na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość czytania książek, rozwiązywania krzyżówek, użycia smartfona lub komputera oraz wykonywania szeregu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek rodzi to pewne trudności. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może być więc wyeliminowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Czemu jest potrzebna?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć szeregu komplikacji przy wykonywaniu koniecznych, najprostszych aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie (trzeba zaakcentować, że nieraz pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się już po 40 roku życia) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z komputera, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość przeczytania ceny towaru). Poza tym, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się bezustannie zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą na ogół osłabienie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – eliminacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, aby w toku pojedynczego zabiegu w pełni wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]