Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, neutralizują niemiłe zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek emitowania ekstremalnej ilości ciepła, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić szkodliwe drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w przychodniach medycznych, biurach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.