Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Więcej o korekcji wad wzroku Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować problematyczne i nieraz niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura mało inwazyjna oraz bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku sprowadzała się do zakładania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie astygmatyzmu, jaskry, nadwzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze adekwatną technikę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, więc mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem niezbędnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi przypadkami, jak np. usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]