Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia uzębienia możemy zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w razie uszkodzonych dziąseł, konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków zębów oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów bądź owrzodzeń. Które techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w poradni i podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub wśród znajomych.