Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Mycie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (pasty, soda oczyszczona, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po kilku sesjach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalnego wzornika ustala się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest też właściwe dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.