Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd i stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant stomatologiczny, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Ich założenie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy – nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.
Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?
proces założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest również pozytywne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. W następnej kolejności stomatolog nacina dziąsła. Pozwala to na dotarcie do kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niezwykle trudna część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i praktyki. Precyzja istotna jest także przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębów a leki przeciwbólowe
Myśl o założeniu implantu zęba rodzi u części osób strach przed potencjalnym przenikliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest całkowicie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo czuli na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.