Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz także posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać gorących dań, alkoholu i papierosów. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.