Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Potrzebujesz tabliczek informacyjnych? Kliknij tutaj

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zazwyczaj możemy ich nawet nie zauważać, jednak powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które usytuowano na budynkach, takich jak domy, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, przychodnie. Sprawiają, że z łatwością znajdziemy np. przedszkole. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To wielka podgrupa oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub osoby w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach samorządów przy wejściu wiszą tabliczki z numerami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o ważnych telefonach alarmowych

Tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się drogi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o toksycznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują także fachowcy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]