Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Zainteresowany malarstwem komputerowym? Skieruj się tutaj.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został ulubionym narzędzie game devów oraz artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak m.in. GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, akwarelami lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby można podjąć samodzielnie, aczkolwiek żeby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać przydatne triki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]