kurs blender, kurs modelowania 3d

Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz tworzenia swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który jednocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie samemu, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa bardzo frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezwykle pomocne dla tych, którzy niedawno poznali Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta wskazując elementy, które trzeba poprawić oraz sugerując ku temu trafne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w jak najmniej licznych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów animacji jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i cenioną głównie w branży gier wideo, projektowej i filmowej. Znajomość programu Blender 3D otwiera zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz hobbyści chcący znaleźć nowe formy wyrażania siebie bądź poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]