Składanie książek

Jeśli chcesz zlecić skład książek, skieruj się na www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale wciąż wymaga ogromnej dokładności, wiedzy na temat rozmaitych reguł, a także szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Komu zlecić takie prace?

Programy do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele oprogramowania umożliwiających fachowy skład książek oraz broszur. Szczególną popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców DTP. Trochę mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Wspomniane aplikacje to oprogramowanie płatne, jednak dostępna jest także bezpłatna alternatywa – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi sprawić, że treść będzie jak najbardziej czytelna – nieprawidłowo złożony tekst prędko zmęczy czytelnika, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne są także względy wizualne – publikacja powinna dobrze się prezentować. Duże znaczenie ma poza tym to, jak tekst sąsiaduje z pozostałymi elementami strony – fotografiami oraz ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Na tego typu usługi decydują się zwykle wydawcy czasopism i pozostałych publikacji – szczególnie, kiedy są to nieduże firmy i nie posiadają swoich DTP-owców. Popularność składu książek zwiększa się również ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym wyjściem okaże się powierzenie tego agencji marketingowej – takie firmy używają sprawdzonego oprogramowania, przez co zyskamy pewność, że końcowy efekt spełni nasze potrzeby.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]