Kiedy warto zlecić działania marketingowe agencji reklamowej?

Skorzystaj z porad specjalistów z agencji social media Kraków

Działania reklamowe winny być istotnym elementem podnoszenia rozpoznawalności przedsiębiorstwa bez względu na to czy jesteśmy dystrybutorem, producentem czy usługodawcą. Spółki oraz duże przedsiębiorstwa mają finanse na stworzenie i opłacanie własnych sekcji ds. marketingu, tymczasem mniejsze firmy, które z rzadka prowadzą akcje promocyjne, zazwyczaj poszukują wsparcia u agencji reklamowych.

Agencja reklamowa – grupa profesjonalistów pomoże Ci w promocji

Agencja reklamowa to ekipa twórczych ludzi z wieloletnim doświadczeniem, posiadających szereg umiejętności z zakresu marketingu. Dzięki zatrudnieniu ekspertów wspaniale orientujących się zarówno w sferze tradycyjnej komunikacji medialnej, kampanii marketingowych w sieci (prowadzenie kont social media, filmy i animacje viralowe), jak i grafiki użytkowej (także DTP), agencja marketingowa jest w stanie zapewnić klientom całościową obsługę. Młode marki mogą liczyć na stworzenie pełnej identyfikacji wizualnej razem z księgą logotypu i projektami akcydensów (wizytówki, papier firmowy czy koperty), a te które posiadają już swoje logo mogą być pewne, iż zostanie ono odpowiednio zastosowane podczas projektowania materiałów promocyjnych – ulotek, stoisk targowych, billboardów lub kalendarzy. Agencja reklamowa pomoże też stworzyć ciekawe, unikalne artykuły na stronę www firmy, a także zaplanuje schemat interakcji z klientami poprzez najpopularniejsze media społecznościowe, takie jak Instagram, Twitter lub Facebook.

Kiedy należy zdecydować się na współpracę z agencją reklamową?

Usługi świadczone przez agencje reklamowe adresowane są zwłaszcza do firm, które nie posiadają własnego działu promocji. Nie jest to jednak, iż to wyłączny model kooperacji. Działanie agencji częstokroć polega na wsparciu istniejącego już w przedsiębiorstwie zespołu zajmującego się reklama i marketingiem. Przykładowo, jeśli nie ma on doświadczenia w przygotowaniu konferencji, targów czy spotkań z klientami wymagających zwykle drobiazgowego planowania, takie obowiązki może wykonać agencja reklamowa. Może ona też posłużyć za narzędzie pomagające w budowie harmonijnej i niezawodnej ekipy pracowników – wystarczy zlecić jej zorganizowanie wyjazdu integracyjnego czy też przygotowanie planu kursów. Na rynku funkcjonują setki agencji reklamowych, warto jednak nawiązywać współpracę z tymi, które dają dostęp do szerokiego grona doświadczonych ekspertów. Umożliwi to zlecenie wszelkich czynności marketingowych jednej agencji i tym samym większą kontrolę nad wizerunkiem firmy i spójnością kampanii.

Nasz adres:
K-MYK Agencja kreatywna
al. Powstania Warszawskiego 15
31-539 Kraków

Mob.: + 48 733-378-564
E-mail: [email protected]