Wisiorki z ametystami

Dowiedz się, gdzie nabyć ametysty

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Broszki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.