Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli chcesz zamówić mystic topaz, koniecznie odwiedź tę stronę

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Ważna jest też mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do konkretnego stroju.