Kolczyki

Kolczyki srebrne serduszka. Więcej na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Kolczyki są najbardziej popularnym i najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swoją popularność prawdopodobnie zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są zapewne kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii kolor białego złota i przy okazji chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni i oksydowane srebro w kolorze grafitowym.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

Wybór zapiecia pozostawia się upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]