srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Duży wybór wisiorków srebrnych

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle znosi również kontakt z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.