Biżuteria z topazami – co wybrać?

Szukasz topazów? Wejdź na https://www.topazy.com.pl

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest też jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez złotników i nabywców ozdób. Może mieć najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy jednak dodać, iż na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są także modele złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i naszyjniki, ale jubilerzy wykonują także innego typu produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu tysiąca PLN, zaś za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom warto zatem wybrać się do paru sklepów – a to wymaga mnóstwo wysiłku. Żeby tego uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę również trafić na pierścionki czy naszyjniki w okazyjnych cenach.