Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Więcej o biżuterii z cyrkoniami

Podczas procesu zdobienia biżuterii powszechnie używane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a także są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się w naturalnej postaci w przyrodzie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu może z powodzeniem udawać diament. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać wszystkie barwy lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je między innymi w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.