Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

Więcej informacji o wzmacniaczu kanałowym.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać programy naziemne. Jak opisuje sama nazwa najważniejszym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się jak działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – wzmacnianie i wyrównywanie sygnału TV

W hurtowniach znajdziemy wiele urządzeń, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych i w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz budynków – zdają egzamin w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – cztery niezależne wejścia

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery odrębne wejścia – np. VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od modelu ma również 3-4 specjalne filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami aktywnymi. Urządzenia te mają zewnętrzne zasilacze, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]