Skrzynka telekomunikacyjna – podstawowe dane

Znajdź skrzynkę telekomunikacyjną

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. Na rynku wyróżniamy wiele ich typów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i skrętki koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego metalu i być wyposażona w odpowiednie wycięcia, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku wyróżniamy 2 zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt oraz ekstremalne warunki. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się istotne przewody – tj. światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Moduły w środku skrzynki można zainstalować np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – profesjonalne komory

Istotnym składnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. Uniwersalne zamki doskonale spełniają swoją rolę. To istotne również w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Nie można zapominać także o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do swoich potrzeb.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]