Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Jeśli chcesz nabyć kabel światłowodowy, koniecznie sprawdź www.telmor.pl

Kabel światłowodowy to z całą pewnością bardzo duże osiągnięcie techniczne. Potencjał jego użycia jest ogromy. Nie można uznać za przesadę opinii, że kabel światłowodowy jest stosowany niemalże w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt bardzo zaawansowany, który charakteryzuje się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest obecnie praktycznie niezastąpiony, jeśli chodzi o przewody telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między centralami a abonentami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest niewielkie bądź żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co zapewnia najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy w słuchawce aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do tworzenia sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich też stacje TV. Kable światłowodowe wyróżniają się małą wagą, a w związku z tym idealnie spełniają swoje funkcje w czasie transmisji realizowanych na żywo, ponieważ gwarantują swobodę poruszania się operatorom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś mówimy o świecie komputerów, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania doskonałej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które obecnie znajdują się na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy podlegają w procesie produkcji niezwykle szczegółowej kontroli technicznej, dzięki czemu nie trzeba bać się, że w czasie użytkowania będą się psuły. Użycie włókna optycznego oraz stalowego drutu to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , która sprawia, że kabel odporny jest na wpływ niekorzystnych czynników i tym samym może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to z całą pewnością wielki krok do przodu, jeśli idzie o wykorzystywane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]