Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Więcej o kablu koncentrycznym na www.telmor.pl.

W dużej liczbie domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć ciekawy program bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj zakupić można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się dzisiaj najróżniejsze kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Najlepszym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód odznacza się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Dzięki temu odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to połączenie elementów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]