Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Skieruj się w to miejsce, aby skorzystać z wiedzy profesjonalisty.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura posiadająca wiele różnych sprzętów – od elementarnych po bardzo skomplikowane. W Polsce funkcjonują fachowe przedsiębiorstwa, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – anteny naziemne i LNB – konwertery SAT

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny digit, LNB – konwertery SAT, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, zasilacze, węzły optyczne. Na rynku dostępne są również wzmacniacze magistralne, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Moduły tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w szpitalach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei na przykład planowaniem sieci i produkowaniem konkretnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na najwyższej jakości komponentach i profesjonalnym montażu – dlatego zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – właściwe narzędzia

Konieczne jest również, żeby instalacje teletechniczne były zgodne z określonymi prawnie warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich położenie. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne fachowych przedsiębiorstw, które dostarczą odpowiednie rozwiązania oraz dobiorą najlepsze moduły dobrane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie wymagają także konserwacji, a więc bardzo ważna jest opieka producenta. Jej odbiorcami są zazwyczaj deweloperzy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]