Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Korzystna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja wielu globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Podróżników wabią przede wszystkim niepowtarzalne widoki, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest także wyposażyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]