Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Himalaje wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Trudności powoduje też samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]