Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak świetnej oferty trekkingów!

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle takie umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, tj. kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również obecność doświadczonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo trudnym obszarze, a to sprawia, iż niezbędne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je można także w czasie upałów. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi obu akcesoriów niezbędne będą właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Najchętniej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach K2 oraz Annapurny.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]