Trekkingi - zobacz najkorzystniejszą ofertę
Wypady w góry mają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.
Trekkingi – stopnie trudności
Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wędrówki.
Trekkingi w górach Azji i Europy
Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma Europy, dużym uznaniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, wschodnia część Karpat, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.
Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]