Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Chcesz poznać ciekawe trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie wejdź na https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska może poszczycić się ogromną różnorodnością geograficzną przyrodniczą oraz pięknymi pejzażami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie jedynie. Sporo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Odszukamy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są kłopotliwe technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu legendarnych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ładnych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest imponująca nawierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz atrakcyjna natura, ale też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.