Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta wypraw w góry, zajrzyj na http://bit.ly/2VUkXh7

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]