Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Dolomity trekking. Więcej szczegółów na www.exploruj.pl.

Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż są one porywające, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć znowu ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w polskich górach, gdy można zachwycać się fenomenalnym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też proste trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się sporą liczbą turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które podczas dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, bardzo spadziste stoki i wiele urwisk, oznaczono w nich także dużo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tofanów – co warto podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji i procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau czy grupę Dolomiti di Sesto.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]