Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Jeśli chcesz kupić monety bulionowe, odwiedź ten adres.

Ludzie, którzy postanowili inwestować w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: nabywać akcje podmiotów powiązanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem, czy też kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Inną strategią jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w formie sztabek, ale również monet bulionowych.

Co wyznacza rzeczywistą wartość złotych monet bulionowych?

Złote monety kojarzymy najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich w wielu aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są bite celem inwestowania w nie kapitału, z tej przyczyny ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a raczej regulowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są emitowane w seriach tematycznych bądź w związku z ważnymi rocznicami, więc ich design bardzo sporadycznie podlega „odświeżeniu”. Przeważnie złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie datą emisji. Charakterystyczne jest to, iż część monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość wyznacza ciężar i czystość wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obarczona ryzykiem straty niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety zamówimy w krajowych sklepach?

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jakkolwiek mennice wypuszczają także monety o wadze 1/10 czy 1/2 uncji złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są najczęściej ze złota najwyższej próby (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są 22 karatowego kruszcu. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety, a w konsekwencji zredukowanie ryzyka jej zniszczenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o wadze czystego kruszcu użytego do ich wybicia.

W ofercie lokalnych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, między innymi australijskiego Kangura, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane powyżej Krugerrandy.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]