Ułatwienia dla firm – o mass collect

Zainteresowany mass collect? Kliknij tutaj.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Funkcja mass collect jest właściwie stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację możliwych omyłek, które mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się korzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i PM Bank) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem bieżące monitorowanie wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem przekłada się na zwiększenie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]