Monety numizmatyczne – najpopularniejsze obiekty kolekcjonerskie

Jeśli chcesz zamówić monety okolicznościowe, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/yg9bpkte.

Bilon to nie tylko środek płatniczy, ale również obiekt westchnień kolekcjonerów na całym świecie. Numizmatyka, stanowiąca pierwotnie gałąź nauki analizującą medale, monety a następnie też papierowe banknoty, z biegiem czasu przeistoczyła się w poważane hobby. Wielu numizmatyków uważa z kolei gromadzenie monet jako formę lokaty pieniędzy w dobra, mogące z czasem przynieść niemały zysk. Starannie wykorzystały to mennice z całego świata, corocznie wybijające dziesiątki tysięcy cudownych monet kolekcjonerskich ze złota oraz srebra.

Dlaczego ludzie zbierają monety kolekcjonerskie?

Bodźców, dla których numizmatycy gromadzą monety oraz banknoty jest dużo. Poniektórzy koncentrują się na monetach okolicznościowych wypuszczanych w związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin czy śmierci ważnej znakomitości ze sfery kultury albo polityki bądź istotnego wydarzenia historycznego. Inni zachwycają się pieniędzmi, wskutek tego kolekcjonują środki płatnicze przeróżnych krajów. Jeszcze inni szukają monet, których design posiada sprecyzowany motyw, przykładowo związany z roślinami bądź zabytkami świata. Jest jednak grupa osób, która nie zbiera numizmatów dostępnych w bardzo dużych nakładach z mosiądzu, miedzi oraz niklu, a która skupia się na monetach kolekcjonerskich z kruszców szlachetnych, przeważnie ze srebra oraz złota. Oczywiście, tego rodzaju numizmaty już na dzień emisji są kilkukrotnie droższe niż normalne monety kolekcjonerskie, ale trzeba wziąć pod uwagę, iż ich zakup bywa opłacalną lokatą. Po latach wartość srebrnych oraz złotych numizmatów może dostrzegalnie wzrosnąć, nie tylko z powodu limitowanej ilość danego wzoru, ale też ze względu na możliwy wzrost wartości kruszcu, którego są one wykonane.

Monety okolicznościowe z Polski

Numizmatykom skupiającym się przede wszystkim na numizmatach wybijanych w Polsce z pewnością nie braknie ciekawych okazów do kolekcjonowania. Tylko w zeszłych kilku latach Mennica Polska wypuściła takie monety jak np. 10 rocznica tragedii smoleńskiej czy seria Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości z podobiznami między innymi Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa. Gros polskich monet numizmatów to srebrne numizmaty o nominale 10 złotych. Ich wartość, zależnie od roku wybicia, wagi i nakładu, waha się od 90 do około 350 złotych. Złote i srebrne numizmaty zamknięte są najczęściej w kapslu albo sprzedawane w holderze.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]