Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, stąd nie rekomendujemy tej drogi pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt perfekcyjnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.