Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/ znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o hepa h13

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy domach znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, zarodniki grzybów bądź włókna. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna filtracja w ciężkich warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46